Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Teplovzdušné kolektory

Informace, prodej, servis

Solární kolektory vám umožní topit vzduchem. Bez problémů si můžete v určitém období přitápět, nebo kombinovat použití s ústředním či elektrickým přímotopným vytápěním. S oblibou se využívají v severských zemích, kde jsou chaty příliš promrzlé a prohřátí prostor k víkendovému odpočinku trvá příliš dlouho. A to není všechno! Máte problémy s vlhkými a chladnými zdmi ve starém domě, hospodářské budově, kanceláři, dílně nebo na chalupě? Teplovzdušné kolektory umí vysušit stěny, odvlhčí je a udrží příjemné klima a okysličování vzduchu v budově. Při používání dojde k omezení zatuchlého zápachu, který je často v nepravidelně používaných nebo starých budovách typickým. Solární kolektory dovedou předcházet škodlivým plísním. Odvětrávat se mohou i sklepy, vícepatrové budovy.

V praxi je dále využijete i pro sušení bylinek a různých plodů, pokud je nakombinujete se sušičkou. Není vyloučena ani možnost dosoušení plodin v menších hospodářských firmách.

Solární kolektory - funkce

Jak fungují solární kolektory? Solární panel přímo ohřívá vzduch. Sluneční záření se při dopadu na absorbér proměňuje na teplo a vzduch v kolektoru se ohřeje. Běžně se teplovzdušné kolektory spustí hned, jak na ně začne svítit slunce. Automaticky spuštěný ventilátor vhání do vnitřního prostoru objektů ohřátý vzduch. Vzduch poté obíhá uvnitř budov díky mírnému přetlaku a nemusíte se obávat odpadního vzduchu, protože ten vyjde komínem nebo netěstnostmi v oknech a dalších otvorech.

Teplovzdušné fotovoltaické kolektory - instalace

Solární kolektory se dodávají na klíč a podle nároků se odvíjí i cena. Na trhu jsou k mání i barevné varianty – nejčastěji černá, bílá a stříbrná. Nejvhodnější je umístění na jižní stěně nebo střeše budovy. Montáž není vůbec složitá, máte možnost teplovzdušné kolektory zabudovat svépomocí, ale samozřejmě lze využít i služby firmy. Časově se pohybuje instalace v několika hodinách.

Máte zájem o některý
z našich produktů?

Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.

Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA