Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Hybridní fotovoltaické elektrárny

Hybridní fotovoltaický systém je kombinací ostrovního systému a klasické fotovoltaické elektrárny, přičemž je využíváno výhod obou systémů. Jedná se o systém s vlastními akumulátory, který dokáže fungovat nezávisle na distribuční síti. Tento typ elektrárny je vhodný po rodinné domy, chaty, chalupy, firmy nebo průmyslové areály, kde je k dispozici klasická přípojka elektřiny. Jednou z hlavních částí hybridního systému jsou akumulátory, do nich je ukládána vyrobená a v danou chvíli přebytečná energie. Tím docílíme spotřebování 100% vyrobené energie oproti běžným 40% u klasických fotovoltaických elektráren => dosažena větší finanční úspora, (nutno poznamenat, že i u klasických fotovoltaických elektráren jsme již schopni s použitím regulátoru přebytků spotřebovat až 90% vyrobené energie).

Pokud je spotřeba vyšší než výroba, nebo v případě vybití akumulátorů, začne střídač automaticky odebírat elektřinu ze sítě. Výhodou systému je inteligentní hybridní měnič, který dokáže přesměrovat přebytečnou energii v reálném čase či s řízeným zpožděním do předem určených spotřebičů (bojler, klimatizace, mrazák, bazén, tepelné čerpadlo apod.). Při výpadku energie se systém chová jako záložní zdroj, nepoznáte tedy žádnou změnu pokud vypadne veřejná síť – tak rychle dokáže systém přepojit Váš dům na baterie.

Důležitý faktor je, že se v podstatě nedostane žádná vyrobená energie do distribuční sítě. Energie putuje z fotovoltaický panelů, buď přímo do daného spotřebiče, a nebo se uloží do baterií. Pokud je energie přeci jenom více, než je systém schopen v danou chvíli spotřebovat, buď sepne nějaký dodatečný spotřebič (např. bojler) nebo plynule omezí výrobu samotných solárních panelů.

Máte zájem o některý
z našich produktů?

Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.

Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA